TRİKONFEX Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Yan Sanayi Fuarı AKORT Fuarcılık tarafından, Gaziantep Sanayi Odası işbirliği ve Trikotajcılar Odası desteği ile Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Defile, panel vb. etkinliklerle de desteklenen fuar, sektörün tek fuarı olma özelliğini taşıyor.

TRİKONFEX

Markalaşma sürecinde hızla ilerleyen ve ihracatın lokomotifi tekstilin alt kolu olan trikotaj sektörünün ilk ve tek fuarı olan TRİKONFEX Triko, Triko İpliği, Konfeksiyon ve Yan Sanayi Fuarı hem satış hem de tanıtım açısından katılımcılarına ve ziyaretçilerine çok önemli fırsatlar sunuyor. KOSGEB’in de desteklediği fuar yoğun ilgi görmekte.

Gaziantep trikoda en önemli üretim merkezlerinden birisi olup, üretim kapasitesi olarak Türkiye'de ikinci sırada yer almaktadır. Gaziantep’te üretilen bay, bayan, çocuk triko ve aksesuar ürünleri ortalama % 60 dış piyasa,  % 40 iç piyasada pazarlanmaktadır.

Son yıllarda Fransa, Rusya, ABD dahil olmak üzere bütün dünyaya ihracat yapan Gaziantep triko örgü firmaları artık kendi markalarını oluşturarak kalite ve moda yaratma sürecine girmiştir.

Ortadoğu, Türk Cumhuriyetleri ve Balkan Ülkelerine ihracat yapmak isteyen firmalar için pazarlama platformu niteliği taşıyan TRİKONFEX Fuarı fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Enüstkat Interactive Logo