İşimiz Gücümüz Fuarcılık...

Plastik Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı

27-30 Eylül 2017

Plastik Ambalaj, Kimya Teknolojileri, Hammadde ve Ürünleri Fuarı

PLASTİK , AMBALAJ, KİMYA TEKNOLOJİLERİ, HAMMADDE VE ÜRÜNLERİ FUARI

2018-buildeast-1GAPLAST 2017 Fuarı; plastik ve kimya sektöründe çok önemli bir üretim merkezi olan ve sektörel kümelenmenin güzel bir örneği olan Gaziantep'te düzenlenecek. Plastik ve kimyanın kapasitesi, üretim ve ihracat gücü, sağladığı istihdam ve katma değer açısından Türkiye'de önemli sektörler arasında yer almaktadır. Küreselleşen dünyada rekabetin giderek arttığı bu sektördeki firmaları, dünya ile entegre hale getirip vizyonlarını daha da ileriye taşımak, teknolojik olarak kendilerini yenilemelerine ve gelişmelerine ortam hazırlayacak GAPLAST 2017 Fuarı Gaziantep'te ikinci kez düzenlenecek.

ORTADOĞU'NUN CAZİBE MERKEZİ GAZİANTEP
Gaziantep, 2014 Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerine göre yaklaşık 7 milyar dolarlık ihracatı ile Türkiye'nin 6. büyük ihracatçı şehri olma özelliğini sürdürmüştür. Yeni yatırımlarla birlikte Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi'ne sahip olma özelliği Gaziantep girişimcileri ve sanayicisinin önemli bir başarısıdır.

2015-gapplast-11Dünya Bankası Rekabetçi Şehirler Bilgi Tabanı (CCKB) Projesi kapsamında dünyanın en rekabetçi 7 kentinden biri seçilen Gaziantep, ekonomik açıdan başarılı ve ilginç bir kent olarak değerlendirilmektedir. Gelişmekte olan dünya kentlerine model gösterilen Gaziantep, ülkemizin sürdürülebilir kalkınma sürecinde ekonomik ve sosyal gelişme dinamiklerini içinde barındıran Ortadoğu ve Batı arasında ekonomik entegrasyonu sağlayan ve aynı zamanda kültürel köprü görevi gören önemli bir ildir.

Ortadoğu Fuar Merkezi 30.000 m2 kapalı sergi alanı, altyapısı hazırlanmış 90.000 m2 açık sergi alanı, 10.000 araç kapasiteli otoparkı, güçlü teknik altyapısı, tam donanımlı medya merkezi, çok amaçlı toplantı salonları, soğuk ve sıcak iklimlendirme altyapısı ile bölgenin alternatifsiz bir fuar merkezi haline gelmekte ve bölgede sanayi ve ticaretin buluşma merkezi olarak ön plana çıkmaktadır. Alternatif ulaşım yollarına sahip olan fuar alanına ulaşım son derece kolay olup, şehir merkezine 15 km, merkez otogarına 6 km, dış ülkelerden ve Türkiye'nin diğer illerinden hava yoluyla gelecek olan ziyaretçiler için havaalanına 25 km mesafededir. Gaziantep-Adana otoyoluna sadece 1 km mesafede olan fuar merkezine şehrin belirli noktalarından fuar dönemlerinde servis hizmeti sağlanmaktadır.

Tüm Hakları Saklıdır. © 2022